2022.01.30 - 30 finał WOŚP

jak co roku, również i w 2022r krwiodawcy nie opuścili Finału Wielkiej Orkiestry pomocy. Tym razem - z powodu obostrzeń, z zachowaniem wytycznych  - zbiórka krwi z okazji 30 Finału WOŚP odbyła się w Nowotarskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa ....

KREW na FINALE

W dniu 30.01.2022 r. w trakcie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. 
"Przejrzyj na oczy" sprowokował do oddania krwi wielu chętnych o otwartym sercu. Niestety nie wszyscy z nich mogli oddać krew w tym dniu. Po przebadaniu stanu zdrowia - krew oddało 22 dawców !!! Pojawili się oni w towarzystwie najbliższych, aby znów dać przykład wsparcia dla potrzebujących.

Kolejna akcja zorganizowana przez klub HDK PCK Kropla wspólnie z RCKiK Nowy Targ, Akcją Serca, Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, oraz Gorącym Potokiem, pomimo panującej pandemii okazała się sukcesem. W akcji wzięli udział wieloletni dawcy krwi, na których zawsze można liczyć, a także osoby, które po raz pierwszy zdecydowali się zostać honorowym dawcą krwi!! Gratulujemy wspaniałej decyzji!!

W ciągu pięciu godzin akcji zgłosiło się ponad 30 dawców, zarejestrowano 25 z nich, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. 

Łącznie zebrano 9,90 litrów krwi !!!


WSZYSCY dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowy pamiątkowy kubeczek ufundowany przez firmę Akcja Serca i Wodne Pogotowie Ratunkowe oraz bezpłatny voucher do skorzystania z atrakcji kompleksu kilkunastu unikalnych basenów ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił p. Zbigniew Steskal. Akcję tradycyjnie wsparła firma Oshee Kinga Pienińska. Dziękujemy !!


W trakcie akcji, jak co roku do puszki WOŚP dawcy i osoby towarzyszące hojnie wrzucali datki na zakup sprzętu dla zakupienia specjalistycznego sprzętu okulistycznego dla najmłodszych.


Klub HDK PCK Kropla składa z serca serdeczne podziękowania dla wszystkich dawców krwi, którzy z myślą o innych - pojawili się dzisiaj aby pomóc.....

"Przejrzyj na oczy"....