02-03.03.2022 akcja honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu

W dniach 02-03.03.2022 r. odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.


W trakcie zbiórki, w ciągu dwóch dni zarejestrowano łącznie 116 osób - uczniów i pedagogów, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Ostatecznie krew oddało 102 osoby!! 

Akcja została zrealizowana w ramach akcji: KREW DLA UKRAINY


Pomimo panującej pandemii pedagodzy i uczniowie ZST pokazali, iż bezinteresowna pomoc jest bliska Ich sercu. Tak niewielkim kosztem, a właściwie bez ponoszenia kosztów lek przez Nich ofiarowany, przyniesie ulgę dla wielu potrzebujących w chorobie, a także uratuje życie.

W akcji wzięły udział osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten odruch serca: zostać honorowym dawcą krwi!! Gratulujemy wspaniałej decyzji!!


Łącznie zebrano ponad 45,90 litrów krwi dla potrzebujących !!!


WSZYSCY dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowe pamiątkowe gadżety ufundowane przez firmę BLACHOTRAPEZ Sp. z O.O.Tradycyjny słodki upominek zapewnił p. Zbigniew Steskal. Akcję wsparła Oshee Polska Sp. z o.o.

Dziękujemy !!w imieniu potrzebujących składamy podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za pomoc w realizacji akcji hdk, a przede wszystkim dla p. mgr Andrzeja Skuty, który od kilkunastu już lat organizuje w szkole zbiorki krwi..