Klub HDK Kropla zaprasza chętnych do rozpoczęcia przygody z honorowym krwiodawstwem.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, p. Marka Wierzby, Klub HDK Kropla zrzeszony w Polskim Czerwony Krzyżu znalazł miejsce, w którym osoby, które mają ochotę pomagać potrzebującym poprzez oddanie cząstki siebie, podzielenie się zdrowiem - będą miały okazję uzyskać podstawowe informacje.

W każdy pierwszy czwartek, w godzinach 9:00 - 11:00 w siedzibie klubu dyżurują krwiodawcy, którzy już wiele lat bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi. 


Większość z nas ma obawy przed pierwszym oddaniem krwi: obawia się zakażeń, chorób, powikłań. Spotkanie i chociaż krótka rozmowa z doświadczonym dawcą pozwoli rozwiać wiele wątpliwości i niejednokrotnie strach, nawet przed igłą. Wizyta  siedzibie klubu może stać się okazją, aby dowiedzieć się jak odpowiednio przygotować się do oddania krwi, jakie dokumenty ze sobą zabrać, ile czasu zajmuje oddanie krwi, jaką ilość jednorazowo można oddać, jak często, a także gdzie znajduje się najbliższe Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Na takie, a także wiele innych pytań, wieloletni krwiodawcy na podstawie swoich doświadczeń chętnie opowiedzą.


Pamiętajmy: Krew to lek, którego nie da się wyprodukować w fabryce. Może powstać jedynie w ludzkim organizmie, dlatego oddając krew - pomagasz ratować życie. Dlaczego warto zostać honorowym dawcą krwi? Przyjdź, zapytaj...


wejście do siedziby klubu hdk Kropla znajduje na przeciw wejścia do Centrum Dializ


Zapraszamy